3. Мощен Лудогорец продължи победния си път в Лига Европа

Мощен Лудогорец продължи победния си път в Лига Европа

Мощен Лудогорец продължи победния си път в Лига Европа - Tribune.bg

"Орлите" спечелиха с 3:0 гостуването на Ференцварош

Лудогорец продължава блестящото си представяне в групите на Лига Европа, записвайки успех с 3:0 като гост на Ференцварош.

„Орлите“ поведоха скоростно още в 37-ата секунда на двубоя чрез Лукоки, а в 40-ата минута Форстър отбеляза гол бижу от фаул. Драгош Григоре получи втори жълт в 43-ата и разградчани трябваше да играят цялото второ полувреме в намален състав. В началото на втората част домакините имаха сериозен натиск, но Пламен Илиев запази мрежата си суха с две класни спасявания. В 64-ата българският шампион нанесе решаващия удар – след центриране от корнер Форстър отбеляза втория си гол, оформяйки крайното 0:3.

„Орлите“ са едноличен лидер в Група H с пълен актив от 6 точки, следвани от Еспаньол с 4 т. (испанците се наложиха с 2:0 като гост на ЦСКА Москва), Ференцварош има 1 точка, докато ЦСКА Москва записа две загуби дотук.

Следващият мач на "орлите" в надпреварата е на 24 октомври, когато приемат в разгра Еспаньол.