3. Наполи спечели титлата след 33 години чакане

Наполи спечели титлата след 33 години чакане

Наполи спечели титлата след 33 години чакане - Tribune.bg

"Партенопеите“ с 3-та титла в Серия А

Наполи спечели предсрочно титлата в италианската Серия А, след като фиксира равенство 1:1 при визитата си на Удинезе от XXXIII кръг.

Така „партенопеите“ събраха 80 точки и 5 мача преди края на сезона са недостижими на върха с 16 точки аванс пред втория Лацио.

Скудетото е трето в историята на клуба и първо от 1990 година насам, след като Наполи на 4 пъти завърши на второ място през новия век.

Сега обаче празненствата започнаха още преди мача, тъй като екзалтирани фенове постлаха червен килим пред стадион „Диего Армандо Марадона“, където бяха монтирани специални екрани.

На тях тифозите можеха да гледат срещата с Удинезе, забавлявайки се с пиротехника и страхотна хореография на трибуните.

Самият двубой на „Дачия Арена“ обаче не започна добре за гостите от Неапол, тъй като още в 13-ата минута Санди Ловрич откри резултата със своя 5-и гол в Калчото след летния си трансфер от Лугано.

Минималният аванс на домакините се задържа до почивката, ала малко след нея голмайсторът на първенството Виктор Осимен изравни. Нигерийският нападател се разписа за 22-ри път в Серия А, за да направи 1:1 в 52-ата минута.

До края повече попадения не паднаха и това даде началото на празненствата в Неапол, докато Удинезе вече има 43 точки и заема 12-ото място във временното класиране.