3. Наполи загуби от Болоня у дома

Наполи загуби от Болоня у дома

Наполи загуби от Болоня у дома - Tribune.bg

Мачът се игра на стадион “Сан Паоло” и бе наблюдаван от 27 000 зрители

Тимът на Наполи претърпя домакинско поражение от Болоня с 1:2 в двубой от 14-и кръг на Серия А. Мачът се игра на стадион “Сан Паоло” и бе наблюдаван от 27 000 зрители.

Фернандо Йоренте даде преднина на южняшкия отбор в 41-ата минута, но гостите съумяха да направят пълен обрат през второто полувреме. Андреас Олсен възстанови равенството в 58-ата минута, а Никола Сансоне осигури победата на Болоня с попадение в 80-ата минута. Болоня с актив от 16 точки се настани на 12-о място в класирането, а Наполи с 20 остава на седмо. В другия късен мач Верона загуби от Рома с 1:3. Джъстин Клуиверт осигури аванс на Рома в 17-ата минута, но съвсем скоро в 21-ата Марко Фараони изравни резултата. В самия край на първото полувреме Диего Пероти отново изведе Рома напред, а Хенрих Мхитарян затвърди победата в допълнителното време на двубоя. Рома заема четвърто място в подреждането, а Верона е на девето. /БГНЕС