3. Нефтохимик тръгна с драматична победа над ЦСКА в полуфиналите

Нефтохимик тръгна с драматична победа над ЦСКА в полуфиналите

Нефтохимик тръгна с драматична победа над ЦСКА в полуфиналите - Tribune.bg

Вторият волейболен сблъсък между двата тима е днес от 18:30 часа

Нефтохимик (Бургас) надигра след оспорвана битка и тайбрек ЦСКА с 3:2 (25:19, 23:25, 25:23, 23:25, 15:12) в първата среща между двата тима от полуфиналните плейофи в Суперлигата при мъжете, съобщиха от Българската федерация по волейбол.

Двубоят в столичната зала “Христо Ботев” бе изгледан на живо от над 700 привърженици на двата отбора.

След интригуващия и оспорван мач.шампионите започнаха с успех в полуфиналната серия, в която се играе до три победи.

Вторият двубой между двата тима е в понеделник, първи април, отново в столичната зала “Христо Ботев” от 18:30 часа.

След равностойност и размяна на геймовете, мачът достигна до решителен тайбрек, в който интригата продължи, а играта бе точка за точка до равенството 12:12.

В този момент сгрешен сервис от страна на „червените“ даде предимство на бургазлии, които увеличиха аванса си на 14:12 след блокада.

Нефтохимик спечели тайбрека с 15:12 след грешка от атака на армейците, а с това и затвори и мача в своя полза с 3:2 гейма.

Топеализатор за победата на Нефтохимик бе Николай Учиков с 26 точки (3 аса, 2 блока).

Георги Петров добави 15 точки за успеха (2 аса, 1 блокада).

За ЦСКА най-резултатен бе Пламен Шекерджиев с 18 точки.