3. Нефтохимик тръгна със загуба от руския Зенит за Купата на ЦЕВ

Нефтохимик тръгна със загуба от руския Зенит за Купата на ЦЕВ

Нефтохимик тръгна със загуба от руския Зенит за Купата на ЦЕВ - Tribune.bg

Това беше първи мач от 1/16-финалите в надпреварата

Шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) не успя да се противопостави на руския Зенит (Санкт Петербург) при домакинството си във втория по сила евротурнир - за Купата на ЦЕВ.

Волейболистите, водени от Николай Желязков, загубиха от Зенит с 0:3 (22:25, 20:25, 22:25) в първия мач между двата тима от 1/16-финалите на надпреварата, който се игра в зала "Младост" в Бургас.

Този развой на срещата прави почти невъзможна задачата на бургазлии в реванша, които трябва да спечелят като гости в Санкт Петербург с 3:0 или 3:1 гейма, за да се стигне до "Златен" гейм.

Най-резултатен за Нефтохимик бе Жани Желязков с 14 точки (2 аса). С по 7 точки звършиха Денис Карягин (2 аса, 1 блокада), Георги Петров (1 ас, 3 блокади) и Николай Николов. Реализатор за победата на Зенит бе Георг Грозер бе с 15 точки (3 аса, 1 блокада), 10 добави Лукаш Дивиш (1 ас, 1 блокада).

Реваншът в Санкт Петербург е на 18 декември (сряда) в 19:30 ч. б.в.