3. Неочаквано! Северна Македония победи Бундестима

Неочаквано! Северна Македония победи Бундестима

Неочаквано! Северна Македония победи Бундестима - Tribune.bg

Отборът на Северна Македония достигна до най-престижната си победа в цялата си футболна история.

Съседите ни надделяха с 2:1, и то като гост, срещу четирикратния световен шампион Германия и запази шансове за едно от първите две места в група "J" от квалификациите за Мондиал 2022.

37-годишният Пандев даде тон за успеха на македонците в края на първото полувреме, докато Илкай Гюндоган изравни от дузпа в 63-ата минута. В 85-ата Елиф Елмас отбеляза паметното попадение, донесло успеха на Северна Македония.

Доста пъти в хода на срещата германците бъркаха при изнасянето на топката, а след това на свой ред не успяваха да организират добра атака.

В играта на домакините личеше известно подценяване и чистите положения пред вратата на Столе Димитриевски не бяха много.