3. Невероятен обрат класира Цвети Пиронкова на третия кръг в Мелбърн

Невероятен обрат класира Цвети Пиронкова на третия кръг в Мелбърн

Невероятен обрат класира Цвети Пиронкова на третия кръг в Мелбърн - Tribune.bg

Българката се наложи над поставената под №6 Дона Векич от Хърватия с 1:6, 6:4, 6:2.

Пиронкова се класира за третия кръг на турнира „Yarra Valley Classic“.

Цвети откри срещата със солиден сервис гейм в своя полза и достигна до равенство в този на съперничката си, но оттам насетне Векич повиши значително нивото си, като започна да налага много високо темпо на игра и пласираше завършващи удар от всяка точка на корта.

Втората част също започна лошо за Цвети. Векич проби във втория гейм и поведе с 2:0. Този път Цвети бързо върна брейка и последва размяна на спечелени собствени сервис геймове. Това продължи до деветия гейм, когато Пиронкова направи нов пробив, а след това взе подаването си, за да изравни резултата в мача.

Третият сет започна равностойно. Двете тенисистки печелеха подаването си до 2:2. След това Пиронкова направи пробив, който не само затвърди при свой сервис гейм, но направи още един брейк в подаването на Векич. Така българката поведе с 5:2 и при свой сервис спечели двубоя при първия с мачбол.

В третия кръг на турнира в Мелбърн Пиронкова ще се изправи срещу Серина Уилямс или Дария Гаврилова.