3. Нотингам удари Нюкасъл с 3:1 в първия мач на Боксинг дей

Нотингам удари Нюкасъл с 3:1 в първия мач на Боксинг дей

Нотингам удари Нюкасъл с 3:1 в първия мач на Боксинг дей - Tribune.bg

Серията на Нюкасъл от 7 домакински победи във Висшата лига завърши на Боксинг дей със загуба от Нотингам Форест с 1:3. Това бе първият мач от днешната програма.

„Свраките“ откриха резултата в мача от XIX кръг в средата на първата част, след дискусионна дузпа, реализирана от Александър Исак (23), но след това бившият им футболист Крис Ууд ги отчая с хеттрик.

32-годишният нападател изравни точно преди почивката, а след нея с 2 попадения за 7 минути донесе първа победа на Нотингам Форест от 7 мача насам и дебютна такава под ръководството на новия треньор Нуно Еспирито Санто, дебютирал с поражение 2:3 от Борнемут.

Сега обаче момчетата на португалеца го зарадваха за Коледа и взеха пълния комплект точки, за да съберат 17 и да се отдалечат на 5 от опасната зона.

Нюкасъл остана с 29 в своя актив, а следващото домакинство на тима е срещу шампиона Манчестър Сити.

НЮКАСЪЛ - НОТИНГАМ 1:3

1:0 Александър Усик 23-дузпа

1:1 Крис Ууд 45+1

1:2 Крис Ууд 53

1:3 Крис Ууд 60