3. „Новите шампиони“ с 4 победи на силен турнир в Португалия

„Новите шампиони“ с 4 победи на силен турнир в Португалия

Новите шампиони с 4 победи на силен турнир в Португалия - Tribune.bg

В надпреварата участват националните състезатели от „А" отбора по тенис до 14 години

Нови четири победи записаха българските представители на турнира от първа категория на Тенис Европа в Мая (Португалия).

В надпреварата участват националните състезатели от „А" отбора до 14 г. по проекта „Новите шампиони", припомнят от Българската федерация по тенис.

При юношите Адриано Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково) направи страхотен обрат и победи с 4:6, 7:6(0), 6:2 Джакомо Носеи от Италия.

Дженев спаси мачбол във втория сет при резултат 3:5 и след това успя да обърне срещата в своя полза.

Вчера за третия кръг при девойките се класира Йоанна Радулова (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив).

В турнира на двойки при юношите Адриано Дженев и Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) се класираха на четвъртфинал.

Българчетата победиха португалците Тиаго Бошманс и Жоао Португал със 7:5, 6:3.

На двойки при девойките Йоанна Радулова и Мария Рогачева (ТК „Пловдив 1981") загубиха от четвъртите поставени Луана Ауражо от Бразилия и Лука Удварди от Унгария с 5:7, 4:6.

В утешителната напревара Илиян Радулов и Мария Рогачева се класираха за четвъртфиналите.

Радулов победи Корнелиус Шалми от Дания с 4:2, 4:0, а Рогачева се наложи с 4:0, 4:0 над Рита Сантос от Португалия.

България е в състав Адриано Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково), Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив), Мария Рогачева (ТК „Пловдив 1981") и Йоанна Радулова (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) с треньор Георги Чочев.