Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене
English

Новини, анализи, мнения - Tribune.bg

Меню
  1. Начало
  2. Спорт
  3. „Новите шампиони“ със страхотно начало в Анталия

Спорт

„Новите шампиони“ със страхотно начало в Анталия

Снимка:

Десет българчета се класираха за втория кръг на турнира от Тенис Европа в Сливен

Три победи от три мача записаха националите от „Б" отбора до 12 г. по програмата „Новите шампиони".

Родните тенисисти участват на турнира от първа категория на Тенис Европа в Анталия (Турция).

При момичетата Елизара Янева (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив) победи с 6:2, 6:0 Езги Озчелик от Турция. Ева Николова (TK "Локомотив ", гр.Пловдив) се наложи с 6:1, 6:4 над друга представителка на домакините - Озде Алдемир, съобщават от Българската федерация по тенис и допълват, че междувременно 10 родни таланти започнаха с успех в основната схема на турнира от трета категория на Тенис Европа в Сливен.

Надпреварата е за юноши и девойки до 14 годишна възраст.

Днес срещите си от първия кръг ще изиграят още 19 българчета (10 юноши и 9 девойки).

Резултати на българските тенисисти:

Юноши:
Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград)– Богдан Прекупеску (Румъния) 6-1, 6-2
№5 Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София)– Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-4, 6-2
Христиан Биджев (ТК "Малееви", гр.София) – Ливиу Попирлан (Румъния) 7-5, 6-4
Велизар Илиев (ТК "Барс", гр.Велико Търново) – №8 Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-4, 6-1
Адриан Константин (Румъния) – Хари Радков (ТК "Левски", гр.София) 6-3, 6-3
Артьом Худа (Украйна) – Атанас Георгиев (ТК "Албена", гр.Пловдив) 6-0, 6-1
№2 Карл Лабитке (Германия) – Християн Боримечков (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) 6-3, 6-2
Лукас Ечер (Германия) – №7 Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър) 6-3, 6-0

Девойки:
№5 Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Ралука Савин (Румъния) 6-4, 6-0
Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) – Лаура Буш (Швейцария) 6-2, 6-2
Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) – Лидия Енчева (ТК "Силистра", гр.Силистра) 6-2, 6-2
Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – Карла Кирлан (Румъния) 3-6, 6-2, 6-4
Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) – Елена Драгут (Румъния) 6-2, 4-6, 6-2
№4 Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София) – Яна Кирчева (ТК "15:40", гр.София) 6:2, 6:2
Александра Неаксу (Румъния) – Андреа Дукова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6-4, 7-6(8)
№2 Полина Скопинцева (Русия) – Каталина Петрова (ТК "15:40", гр.София) 6-3, 6-3
В турнира участват „A" и „Б" националните отбори до 14 г. по програмата „Новите шампиони".

„А" нац. отбор е в състав Адриано Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково), Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив), Мария Рогачева (ТК „Пловдив 1981") и Йоанна Радулова (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) с треньор Георги Чочев.

„Б" нац. отбор е в състав Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград), Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София), Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) и Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново) с треньор Даниел Ангелов.  


Етикети тенис, БФТенис

Коментари (0)

Няма коментари.

Добави коментар




Топ новини

виж още

Мнения

виж още

Мрежата

виж още

Хороскоп

архив