3. ОБЗОР: Две ремита с 10 гола и минимален успех в неделните мачове от Втора лига

ОБЗОР: Две ремита с 10 гола и минимален успех в неделните мачове от Втора лига

ОБЗОР: Две ремита с 10 гола и минимален успех в неделните мачове от Втора лига - Tribune.bg

Хебър се поздрави с победа, зрелищни равенства в Бургас и София

Два от последните три мача от XVI кръг на Втора професионална футболна лига завършиха без победител, а в другия новакът Хебър победи у дома Ботев (Гълъбово) с минималното 1:0.

Така тимът от Пазарджик събра 23 точки и вече има с две повече от Нефтохимик, който завърши при зрелищно реми 3:3 първото си домакинство в Бургас през сезона, срещу Локомотив (София).

Столичните „железничари“ остават трети в класирането с 29 точки, на осем от втория ЦСКА 1948, регистрирал равенство 2:2 с гостуващия Лудогорец II.

Талантите от школата на шампиона водеха до последната минути с 2:0, но с голяма доза шанс домакините успяха да реализират две попадения в даденото от рефера продължение.

През първото полувреме вратарят Владислав Стоянов, който изигра трети пореден мач след възстановяването от контузия, на няколко пъти се отличи с отлични спасявания, за да запази нулевото равенство.

След почивката Лудогорец II изчака своя момент и след отлични контри в рамките на пет минути поведе с 2:0. Точни бяха Димитър Митков и Илкер Будинов.

В даденото от рефера продължение Тютюков намали на 1:2, а Венцислав Василев фиксира крайното 2:2 в 94-ата минута.

След него вторият тим на Лудогорец е с 14 точки, ЦСКА 1948 пък е с 37 и изостава с три от лидера Септември (София).