3. ОБЗОР: Шампионът Португалия се класира за Евро 2020

ОБЗОР: Шампионът Португалия се класира за Евро 2020

ОБЗОР: Шампионът Португалия се класира за Евро 2020 - Tribune.bg

Вижте всички резултати от неделя

Десетият кръг от европейските квалификации започна в неделя вечер.

В последния си мач нашите национали най-после ни зарадваха с успех, след домакинска победа с 1:0 над вече класиралия се тим на Чехия, докато лидерът в групата Англия записа нов разгром, този път с 4:0 в Косово.

Междувременно стана ясно, че европейският шампион Португалия ще защитава титлата си догодина, тъй като победи Люксембург с 2:0 като гост и си осигури място във финалите.

Кристиано Роналдо и компания се нуждаеха от успех, за да се класират напред, но имаха затруднения на тежкия терен.

Все пак те успяха да поведат в резултата шест минути преди почивката, когато Бруно Фернандеш се разписа след асистенция на Бернардо Силва.

В самия край на мача Роналдо оформи крайното 2:0 със своя гол номер 99 за националния отбор.

По този начин Португалия завършва на второ място в група В на евроквалификациите със 17 точки, с 3 по-малко от лидера Украйна.

В другия мач от групата водачът в потока и Сърбия направиха равенство 2:2 в Белград.