3. Петя Аршинкова спечели уникална битка и се класира за основната схема в Обидош

Петя Аршинкова спечели уникална битка и се класира за основната схема в Обидош

Петя Аршинкова спечели уникална битка и се класира за основната схема в Обидош - Tribune.bg

В решителна среща от втория кръг на квалификациите българката победи с 6:7(8), 7:6(7), 10-8 Виктория Мунтеан от Франция

Петя Аршинкова се класира за основната схема на турнира по тенис в Обидош (Португалия) с награден фонд от 25 хиляди долара.

В решителна среща от втория кръг на квалификациите Аршинкова победи с 6:7(8), 7:6(7), 10-8 Виктория Мунтеан от Франция за 3 часа и 14 минути игра, съобщи Българската федерация по тенис.

Петя поведе с пробив за 6:5 в първия сет, но допусна пробив за 6:6. В тайбрека българката отстъпи с 8-10 точки. Във втората част Аршинкова допусна изоставане от 0:3, но бързо изравни за 3:3. Българката допусна брейк за 5:6 и при този резултат спаси един мачбол на съперничката. Петя показа характер и стигна до нов тайбрек. В него Аршинкова спаси още един мачбол и спечели с 9-7 точки. В шампионския тайбрек българката постигна четири поредни точки от 6-8 до 10-8 за да затвори мача в своя полза.

В първия кръг на пресявките Аршинкова елиминира друга французойка Лу Адлер със 7:6(4), 6:1.