Пловдивският Локомотив мина и през Берое

Пловдивският Локомотив мина и през Берое - Tribune.bg

„Черно-белите“ с класика срещу старозагорци за шести успех в елита

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) продължава с отличните си игри в efbet Лига.

Този път „черно-белите“ се наложиха над Берое (Стара Загора) с категоричното 3:0.

Георги Илиев, Бирсент Карагарен и Ален Ожболт се разписаха във вратата на „заралии“ за шестия успех на Локомотив в първенството.

Срещата започна с натиск на пловдивчани. В 5-та минута Георги Илиев нацели страничната греда на вратата на Душан Перниш след директен изстрел от фаул. В 14-та минута гол на Берое бе отменен заради засада. В 28-та минута Локомотив откри резултата - Димитър Илиев се възползва от грешка на гостите, напредна и подаде към Георги Илиев, който засече от малкия пеналт за 1:0.

В 39-та минута пловдивчани удвоиха своята преднина. Георги Илиев получи топката от Ален Ожболт в половината на Берое, задържа я и изведе Бирсент Карагарен, който матира Перниш за 2:0.

В 64-та минута Вандерсон проби от дясно и нахлу в наказателното поле на Локомотив, но „черно-бялата“ защита се справи. В 69-та минута изстрел на Иван Минчев мина встрани от вратата на Мартин Луков. В 84-та минута Ален Ожболт направи резултата класически. Той бе изведен от Диниш Алмейда и изскочи очи в очи с Перниш. Словенецът елегантно прехвърли стража и оформи крайното 3:0.

С победата Локомотив се върна на третото място във временното класиране с актив от 20 точки.

В четвъртък „черно-белите“ гостуват на Балкан (Ботевград) в 1/16-финал за Купата на България от 16:00 часа.