3. Победната серия на Ботев в Пловдив изненадващо приключи

Победната серия на Ботев в Пловдив изненадващо приключи

Победната серия на Ботев в Пловдив изненадващо приключи - Tribune.bg

Тошко Неделев изпусна дузпа при 1:1 срещу десетима от Ботев Враца в Коматево

Серията от седем домакински победи на Ботев Пловдив приключи в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига.

„Жълто-черните“ регистрираха 1:1 вкъщи срещу Ботев Враца, макар да играха почти цяло второ полувреме с човек повече в Коматево.

Капитанът им Тодор Неделев изпусна дузпа след почивката, а много силен двубой изигра вратарят на гостите Красимир Костов.

Двете попадения паднаха през първото полувреме. Врачани неочаквано откриха резултата чрез Мартин Кавдански (20‘), но секунди след това домакините изравниха. Точен бе Васил Шопов (21‘).

Скоро след паузата Мариян Огнянов от гостите получи втори жълт картон за игра с ръка, а „канарчетата“ – правото да изпълнят дузпа. Тошко Неделев обаче не можа да я превърне в гол и в крайна сметка срещата не излъчи победител.

След нея пловдивчани остават четвърти с 45 точки и ще играят в първата шестица след разделянето на първенството, докато врачани ще са в осмицата, защото събраха актив от 31 след 26 мача.