3. Равенство с Локомотив Пд спря Славия за топ 3

Равенство с Локомотив Пд спря Славия за топ 3

Равенство с Локомотив Пд спря Славия за топ 3 - Tribune.bg

Отборите на Славия и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 1:1 в първи двубой от неделната програма на 18-ия кръг в родната efbet Лига.

И двете попадения паднаха през първата част.

Йосип Томашевич даде преднина на гостите в 35-ата, но Кристиан Добрев изравни в 40-ата минута. В началото на втората част попадение на Георги Минчев беше отменено правилно заради засада.

Всичко най-интересно се случи през първото полувреме, когато изобилстваше от положения и за двата отбора, а именно тогава бяха реализирани и двата гола. През втората част темпото на игра спадна и чак към края на двубоя домакините се активизираха и имаше една-две ситуации да стигнат до второ попадение, което обаче така и не се сллучи.

След тази среща Славия има актив от 28 точки и остава на петата позиция, докато Локо Пловдив е седми с 25 пункта. В последния си двубой преди зимната пауза "белите" гостуват на ЦСКА 1948 в столично дерби, докато "черно-белите" завършват календарната година с домакинство на Ботев Враца.