3. Реал Мадрид спечели титлата в Испания

Реал Мадрид спечели титлата в Испания

Реал Мадрид спечели титлата в Испания - Tribune.bg

"Кралския клуб" триумфира в шампионата след успех с 2:1 над Виляреал в предпоследния кръг

Отборът на Реал (Мадрид) спечели шампионската титла в първенството на Испания по футбол, след като победи с 2:1 като домакин Виляреал в предпоследния кръг. Така с десетата си поредна победа „белите“ си осигуриха златото за 34-ти път в историята, като имат аванс от 7 точки пред Барселона. Два гола за успеха на Реал вкара Карим Бензема – в 29-ата и в 77-ата минута от дузпа, Висенте Ибора намали в 84-ата.

След две поредни титли тимът на Барселона отстъпи върха след 1:2 като домакин на Осасуна. Попаденията реализираха Хосе Арнаис в 16-ата и Роберто Торес в последната минута за гостите, а за Барса вкара Лионел Меси в 62-ата.

Валенсия – Еспаньол    1:0

Един кръг преди края на първенството води Реал Мадрид с 86 пред Барселона със 79, следват Атлетико (Мадрид) с 69 т и Севиля с 67 т.