3. Робърта донесе победата на Левски срещу Олимпия

Робърта донесе победата на Левски срещу Олимпия

Робърта донесе победата на Левски срещу Олимпия - Tribune.bg

Левски надделя над Олимпия Любляна с 1:0 в поредната си контролна среща от лагера в Умаг.

"Сините" откриха резултата в 17-ата минута, след като Здравко Димитров намери отлично Робърта и той с летящ плонж матира вратаря на Олимпия за 1:0, което се оказа и крайния резултат в мача. В 40-ата минута Здравко Димитров беше изгонен от съдията заради нарушение срещу Финк. През втората част двата тима отново бяха с по 11 души на терена.

Наставникът на Левски Славиша Стоянович коментира успеха над словенския тим.

"Много натоварени тренировки провеждаме, което повлия на играта през втората част. През първото полувреме играхме много добре, създадохме и положения, имахме и много хубави положения, трябва да започнем и да реализираме. Момчетата се постараха доста, трябва да сме по-спокойни, трябва да работим повече с главата, а не с физиката".

Имаме конкуренция в защита и в халфовата линия, трябва да държим ниво като започнем мачовете. Всички съперници са силни отбори, може да дадем шанс на момчетата, които не са играли. Мачът е след 3 дни, ще дам шанс на играчи, които не са се появявали в мачовете", добави той.