3. Роналдо донесе нови три точки на Юве

Роналдо донесе нови три точки на Юве

Роналдо донесе нови три точки на Юве - Tribune.bg

"Бианконерите" се наложиха с 2:1 над Сампдория

Ювентус победи Сампдория с 2:1 като гост в мач от 17-и кръг на италианското първенство. Мачът се проведе на стадион “Луиджи Ферарис” в Генуа пред 23 100 фенове.

Пауло Дибала даде преднина на гостите в 19-ата минута, а домакините успяха да изравнят в 35-ата с гол на Джанлука Капрари. В самия край на полувремето бе точен Кристиано Роналдо, който се разписа в пети пореден мач. Повече голове в срещата не бяха отбелязани и Ювентус си тръгна с трите точки. Тимът на Роналдо е лидер в класирането с 42 точки, а Интер е втори с 39 и е изиграл един мач по-малко.

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон излезе титуляр срещу Сампдория и записа своя мач №647 в Серия А, като се изравни по този показател с рекордьора Паоло Малдини. /БГНЕС