3. С много късмет Левски победи Хебър с 1:0

С много късмет Левски победи Хебър с 1:0

С много късмет Левски победи Хебър с 1:0 - Tribune.bg

Левски се абонира за победите след края на редовното време, след като пречупи и Хебър с 1:0 с попадение на Роналдо в 94-ата минута. Двубоят от 8 кръг бе своеобразно Дежа вю за столичния гранд, след като по-рано през сезона по подобен начин бяха победени Шкупи и Апоел (Беер Шева), а срещу Ботев Враца успехът дойде в последните минути. Асими Фадига пък взриви стадион "Васил Левски" в 96-ата минута срещу Айнтрахт за 1:1. Сега в автор на победното попадение се превърна Роналдо, чието попадение на "Герена" изхвърли и израелцците през април.

Двубоят в София бе лишен от спектакъл, а "сините" изпитваха сериозни трудности за пренастройка на вълна шампионат след отпадането от Айнтрахт на прага на групите в Лигата на конференциите. За "сините" това бе първи двубой в елита от 3 седмици, след като срещите с Пирин и Арда бяха отложени. Старши треньорът Николай Костов направи редица рокади в състава, което едва не му изигра лоша шега. Извън групата остана Рикардиньо, за да може да бъде спазена квотата на футболисти без европейски паспорт. Освен това нападателят бе ударен в главата във Франкфурт и напусна окървавен. Резерва бе капитанът Андриан Краев, а също е Жереми Петрис. За капак и посещението на "Георги Аспарухов" не бе подобаващо - около 5500 души.

Двубоят започна с минута мълчание, а в 5-ата минута на срещата фенове и футболисти на двата тима аплодираха борещия се онкологично заболяване Петър Хубчев. Първата по-любопитна ситуация пък се откри пред гостите, след като Ангел Бастунов бе намерен в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. Отговорът на "сините" не закъсня. Първо Асен Митков стреля от дистанция, но без резултат, а след това удар с глава на Фадига бе избит пред голлинията от бранител на Хебър.

В минутите до края на полувремето тимът на Николай Костов обсади вратата на Игонен, но eстонецът направи няколко добри спасявания. Най-доброто от тях бе при изстрел на Ел Джемили от дистанция. Най-хубавата атака на домакините дойде в добавеното време преди почивката, когато след заучено положение от фаул "сините" разиграха с бързи подавания, но от чиста позиция Роналдо не успя да нанесе решаващ удар. Бразилецът на няколко пъти не бе концентриран в момент, когато трябваше да стреля.

Втората част не започна по вкуса на "сините", а преди да е изминал час игра Костов предприе нестандартната четворна смяна - на терена се появиха едновременно Андриан Краев, Илиян Стефанов, Асен Чандъров и Жереми Петрис. Теренът напуснаха Асен Митков, Асими Фадига, Галчев и Ел Джемили. С нищо обаче играта на Левски не се повиши като качество. Положенията пред вратата на гостите секнаха.

Най-чистата ситуация се откри в 72-ата минута пред Илиян Стефанов. Нападателят се озова сам срещу Игонен, но не успя да нацели топката и тя излезе разочароващо в аут. Видимо "сините" страдаха от динамика и идеи в атака. Но после дойде 90-ата минута! Тогав Роналдо получи топката извън наказателното поле, а последвалият му удар срещна тялото на бранител в "бяло" и влетя в мрежата на Хебър за 1:0.

ЛЕВСКИ - ХЕБЪР 1:0

1:0 Роналдо 90+4

Съставите:

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 7. Роналдо, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джамили, 17. Уелтън, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига

Резерви: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петри, 5. Келиан Каап, 8 Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов

Хебър: 32 Матвей Игонен, 24 Лазар Марин, 5 Мартин Михайлов, 27 Роберт Мазан, 7 Георги Вълчев, 44 Николай Николаев, 10 Ангел Бастунов, 8 Карлос Охене, 17 Николас Пенев , 17. Атанас Кабов, 9 Георги Николов

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 14. Олексий Збун, 23. Сашо Лебанов, 99. Стефан Цонков, 84. Стилиян Тисовски