3. "Сборная" отнесе националите във Волейболната лига на нациите

"Сборная" отнесе националите във Волейболната лига на нациите

Сборная отнесе националите във Волейболната лига на нациите - Tribune.bg

Българският национален отбор по волейбол загуби с 0:3 гейма от Русия в двубой от четвъртата седмица в Лигата на нациите.

"Сборная" затвори срещата с 25:17, 25:22 и 25:17.

Селекционерът на българите Силвано Пранди реши да изненада тима на Русия като пусна Светослав Станков като разпределител вместо титуляра Георги Сеганов. Въпреки това руснаците нямаха особени затруднения и нанесоха десета загуба за родните национали.

Най-резултатен в срещата стана Дмитрий Волков с 14 точки, а Виктор Полетаев направи с една по-малко. За България с най-много точки се отчете Аспарух Аспарухов с 10 точки. Мартин Атанасов реализира 9.

Така България остава със само две победи в турнира, като Нидерландия има същия брой, а Австралия е с една. Следващата среща е с Япония на 21 юни.