3. Сензация! Монако би Барса на Флик

Сензация! Монако би Барса на Флик

Сензация! Монако би Барса на Флик - Tribune.bg

Първи гол на Ямал в Шампионска лига

Завръщането на Монако в Шампионска лига бе съпътствано от сензационна победа над Барселона на Ханзи Флик след 2:1 на стадион "Луи II".

Поражението бе първо за каталунците през кампанията, които до този момент бяха безупречни с 5 от 5 в Ла Лига.

На трибуните пък седна легендарният баскетболист Майкъл Джордан, станал свидетел на първото попадение на Ламин Ямал в турнира на богатите.

То обаче не бе достатъчно, след като гостите от Каталуния останаха с човек по-малко в самото начало на срещата.

Ямал е вторият най-млад голмайстор в Шампионска лига, като пред него е единствено неговият съотборник Ансу Фати.

Двубоят започна сензационно с червен картон на Ерик Гарсия още в 10-ата минута, след като Марк-Андре тер Щеген сгреши фатално, подавайки в краката на Такуми Минамино, който излизаше очи в очи с национала на Германия, а Гарсия го събори на границата на наказателното поле.

Само 6 по-късно монегаските поведоха, след като Магнес Аклиуш нахлу в наказателното поле, след което нанесе удар, който влетя в левия ъгъл на Тер Щеген.

Въпреки ранното попадение и численото превъзходство, много скоро Барса се върна в срещата.

Ламин Ямал се пребори за топката в половината на домакините, след което напредна и от границата на наказателното поле стреля перфектно за 1:1.

В 34-ата минута Ламин Камара вкара за 2:1, но голът бе отменен заради засада на играча на френския тим.

Минути преди почивката домакините пропуснаха страхотно положение, след като центриране от фаул в наказателното поле намери Салису, но бранителят не успя да засече топката на метър от голлинията.

Началото на второто полувреме започна с перфектна намеса на Филип Кьон, след като вратарят на Монако излезе извън наказателното поле и успя да избие топката пред погледа на Рафиня.

Мачът продължи да бъде открит, като и двата тима търсиха попадението.

В 72-ата минута такова падна и то отново бе във вратата на лидера на Ла Лига.  Жорж Иленикена бе намерен от Вандерсон, след което успя да пробие защитата на съперника и останал сам срещу Тер Щеген не сгреши - 2:1.

Проблемите за Барса продължиха и 5 минути преди края главният съдия Алард Линдхут отсъди дузпа за монегаските, след като Иниго Мартинес препъна резервата Фоларин Бологун. Последваха сериозни протести от испанците, а реферът бе привикан на ВАР, за да преосмисли решението си, както се и случи.

Монако – Барселона 2:1
1:0 Аклиуш (16)
1:1 Ямал (27)
2:1 Иленикена (72)

Монако: 16. Филип Кьон – 2. Вандерсон, 5. Тило Керер, 22. Мохамед Салису, 17. Уилфред Синго – 6. Денис Закария (К), 15. Ламин Камара, 18. Такуми Минамино – 11. Магнес Аклиуш, 36. Бреел Емболо, 7. Елис Бен Сехир

Треньор: Ади Хютер

Барселона: 1. Марк-Андре тер Щеген (К) – 23. Жул Кунде, 2. Пау Кубарси. 5. Иниго Мартинес, 3. Алехандро Балде – 17. Марк Касадо, 24. Ерик Гарсия – 19. Ламин Ямал, 8. Педри, 11. Рафиня – 9. Роберт Левандовски

Треньор: Ханзи Флик

Съдия: Алард Линдхут (Нидерландия)

Стадион: „Луи II“

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДЕНЯ:

Фейенорд - Байерн Леверкузен 0:4

5` Флориан Вирц 0:1, 30` Алехандро Грималдо 0:2, 36` Флориан Вирц 0:3, 45` Едмон Тапсоба 0:4

Цървена Звезда - Бенфика 1:2

9` Керем Актюроглу 0:1, 29` Орхан Кьокджю 0:2, 86` Милсон 1:2

Аталанта - Арсенал 0:0

Атлетико Мадрид - Лайпциг 1:1

4` Бенямин Шешко 0:1, 28` Антоан Гризман 1:1, 2:1 Хосе Мария Хименес

Брест - Щурм Грац 2:1

23` Юго Менити 1:0, 45+1` Едимилсон Фернандеш (автогол) 1:1, 56` Абдала Сима 2:1