3. Сензацията Ига Швьонтек спечели "Ролан Гарос" 2020

Сензацията Ига Швьонтек спечели "Ролан Гарос" 2020

Сензацията Ига Швьонтек спечели Ролан Гарос 2020 - Tribune.bg

На финала тийнейджърката победи София Кенин с 6:4, 6:1 и по този начин стигна до трофея без да загуби сет!

19-годишната полякиня Швьонтек започна по-концентрирано срещата и след ранен пробив поведе с 3:0 гейма. Кенин обаче в никакъв случай не се предаде и успя да изравни за 3:3. Впоследствие двете си размениха по още един брейк, а сервирайки в десетия гейм за изравняване на резулта американката беше пробита отново – 6:4 за Швьонтек след 48 минути игра.

През втората част интрига нямаше. Полякинята даде на Кенин само един гейм и стигна до трофея по изключително убедителен начин.

С успеха днес Швьонтек стана първата представителка на Полша, която печели титла от Големия шлем на единично. От понеделник тя ще дебютира и в Топ 20 на ранглистата, където ще заема 17-та позиция.

„Това е лудост. Не мога да осъзная какво се случва. Преди 2 години гледах този турнир по телевизията, сега съм шампион. Просто не мога да повярвам“, коментира Швьонтек след двубоя.