3. Сестри Стоеви отпаднаха в Сингапур

Сестри Стоеви отпаднаха в Сингапур

Сестри Стоеви отпаднаха в Сингапур - Tribune.bg

Третите поставени Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха още в първия кръг на двойки на Супер 500 турнира по бадминтон в Сингапур, който е с награден фонд 370 хиляди долара.

Трикратните европейски шампиони отстъпиха тайландския дует Ричамон Пачарафисуцин и Нанапас Суклад с 13:21, 21:17, 18:21 след 54 минути игра.

Задължителната пауза в първия гейм дойде при 9:11 точки пасив за българките. Азиатките загубиха още само четири разигравания до края на частта.

И в следващия гейм 238-ите в световната ранглиста тайландки водеха с 11:9 при таймаута. Сестри Стоеви успяха да изравнят при 13:13, а след това взеха преднина при 16:15. При 20:16 Габриела и Стефани имаха вече четири точки за изравняване на частите и успяха при втората възможност.

В решителния гейм деветите в света хасковлийки имаха аванс от 11:9 на почивката. Съперничките обаче изравниха и на свой ред дръпнаха с две точки при 17:15, 18:16, после се стигна и до 20:17. Стоеви отразиха първия мачпойнт, но при втория всичко свърши.