3. ШАМПИОНСКА ЛИГА: Ливърпул първи стартира със загуба защитата на трофея

ШАМПИОНСКА ЛИГА: Ливърпул първи стартира със загуба защитата на трофея

ШАМПИОНСКА ЛИГА: Ливърпул първи стартира със загуба защитата на трофея - Tribune.bg

Барселона се спаси от загуба в Дортмунд, Валенсия вгорчи дебюта на Лампард начело на Челси, вижте всички резултати

Носителят на трофея от Шампионската лига - "Ливърпул", започна груповата фаза със загуба!

Мърсисайдци отстъпиха като гости пред Наполи с 0:2 в мач от група 5 на турнира.

На "Сан Паоло" и двете попадения бяха отбелязани в края на мача.

В 82-ата минута Дрийс Мертенс бе точен от дузпа, а в добавеното време влезлият като резерва Фернандо Йоренте оформи крайния резултат, възползвайки се от грешка на Върджил ван Дайк.

Така неаполитанците си отмъстиха за отпадането в груповата фаза през миналия сезон, когато жребият ги събра с "Ливърпул", "Пари Сен Жермен" и "Цървена звезда". Тогава "Наполи" завърши на трето място, като до последно водеше битка за място в елиминационната фаза именно с английския гранд.

Любопитното е, че в историята на Шампионска лига досега нямаше победител, който да е стартирал груповата фаза със загуба.

Близо до изненадваща такава бе и италианският Интер, но се измъкна в добавеното време с гол за 1:1 срещу гостуващия Славия (Прага).

Испанският колос Барселона пък се размина с такава благодарение на своя вратар в Дортмунд срещу Борусия – 0:0. Тер Щеген спаси дузпа на Марко Ройс, който се превърна в грешник за домакините от Германия, тъй като изпусна три чисти положения за гол.

След почивката за първи път в игра за Барселона този сезон се появи голямата звезда Лионел Меси. Аржентинецът се възстанови от контузия, а неговият тим имаше и късмет, защото в края на срещата Бранд нацели гредата.

Междувременно Франк Лампард дебютира със загуба начело на Челси в Шампионската лига след 0:1 у дома от Валенсия. Като футболист легендарният халф бе с основна заслуга за единствения трофей от турнира във витрината на „сините“, но навярно ще иска да забрави първия си мач като наставник, тъй като Мейсън Маунт се контузи.

Ето и всички резултати от първите мачове в груповата фаза на Шампионската лига тази година:

Наполи - Ливърпул 2:0

Залцбург - Генк 6:2

Интер - Славия (Прага) 1:1

Борусия (Дортмунд) - Барселона 0:0

Лион - Зенит 1:1

Бенфика - РБ Лайпциг 1:2

Челси - Валенсия 0:1

Аякс - Лил 3:0