3. Шиникова e четвъртфиналистка в Кайро, Стаматова е в топ 8 в Анталия

Шиникова e четвъртфиналистка в Кайро, Стаматова е в топ 8 в Анталия

Шиникова e четвъртфиналистка в Кайро, Стаматова е в топ 8 в Анталия - Tribune.bg

Двете ни състезателки с успехи в турнирите, на които играят

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Кайро (Египет) с награден фонд 60 хиляди долара.
Поставената под номер 7 в схемата Шиникова победи квалификантката и своя партньорка в надпреварата на двойки Анастасия Гасанова (Русия) с 6:4, 7:5 за 84 минути.

Българката направи решаващ пробив в деветия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперничката си в 11-ия гейм и при свой сервис затвори мача.

По-късно днес Шиникова и Гасанова, четвърти поставени, ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу Марта Костюк (Украйна) и Камила Рахимова (Русия).

Междувременно Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

26-годишната Стаматова победи във втория кръг номер 3 в схемата Марина Юданов (Швеция) с 6:3, 6:3 за 95 минути.
Следващата съперничка на българката е седмата поставена Анастасия Нефедова (САЩ). Стаматова и Мария Фернанда Гонсалес (Колумбия), номер 3 в схемата, отпаднаха на четвъртфиналите на двойки, след като отказаха да играят срещата срещу Юлиана Лизаразо (Колумбия) и Аурора Дзантедески (Италия).