3. Шиникова също е на четвъртфинал в Португалия

Шиникова също е на четвъртфинал в Португалия

Шиникова също е на четвъртфинал в Португалия - Tribune.bg

Българката победи със 7:5, 6:4 Амандин Ес (Франция)

Изабелла Шиникова победи със 7:5, 6:4 Амандин Ес (Франция) и преодоля втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Калдаш да Раиня (Португалия) с награден фонд 60 хиляди долара.

Шиникова загуби още първото си подаване в срещата, но българката показа дух и първо върна пробива в десетия гейм за 5:5, а след това го защити и записа нов брейк за сета. Шиникова допусна първия пробив и във втория сет, но го върна за 3:3 и стигна до нов в десетия гейм. Тя поведе с 40:0 и затвори срещата с втория си мачбол.

На четвъртфиналите Шиникова ще срещне поставената под номер 1 в турнира Кая Канепи от Естония, съобщава Българската федерация по тенис.

По-рано днес Вики Томова също се класира за четвъртфиналите в Португалия. Томова победи със 7:5, 6:4 Сара Бет Грей от Великобритания. За място на полуфиналите Вики ще играе срещу Джесика Пончет (Франция). До момента двете българки заработиха по 18 точки за световната ранглиста.