3. Славия продължи с пропадането, загуби с 0:3 от Берое

Славия продължи с пропадането, загуби с 0:3 от Берое

Славия продължи с пропадането, загуби с 0:3 от Берое - Tribune.bg

Берое победи с класическото 3:0 Славия при домакинството си от 6-ия кръг на efbet Лига. Старозагорци вече имат актив от 13 точки, докато Славия остана с едва четири точки в своя актив.

В 10-ата минута Славия изпълни ъглов удар. Йон Бакеро центрира, а Велко Йеленкович беше близо до това да затрудни Родриго Ачинели. В следващата атака Берое стигна до статично положение. При ценрирането Николай Кръстев показа колебание, но до опасност за вратата на Славия не се стигна.

В 13-ата минута Тиаго Сейхас получи жълт картон за нарушение в близост до дъгата на наказателното поле. Йон Бакеро отправи страхотен удар, но топката докосна мрежата от външната страна.

Четири минути по-късно Берое откри резултата. Жорди Говеа центрира от корнер, а Лусиано Скуадроне се извиси над всички и прати топката в мрежата на Кръстев.

Шест минути преди края на първото полувреме Берое удвои преднината си. Едуин Ласо беше изведен от Сейхас. Колумбиецът продължи към Майк Севайос, който не пропусна останал очи в очи с Кръстев.

В 41-ата минута Севайос вкара втория си гол в срещата. Каскардо центрира отдясно, а испанският таран стреля с глава и прониза за трети път вратата на Славия.

В 61-ата минута Ертан Томбак подаде към Галин Иванов, който уцели греда, а при добавката Бакеро не успя да уцели вратата.

Седем минути по-късно капитанът на "белите" отново създаде опасност за вратата на "заралии". Той проби в наказателното поле и стреля, но ударът му мина точно до страничната греда. Галин Иванов продължи с активната си игра през втората част. Българинът проби отдясно и подаде към Тони Тасев, а неговият удар беше блокиран. В 76-ата минута Денислав Александров центрира, а отново капитанът на бели отправи изстрел, който обаче не уцели вратата.

Берое - Славия 3:0
1:0 Скуадроне 17
2:0 Севайос 39
3:0 Севайос 42

Стартови състави:

Берое: 23. Родриго Ачинели –  14. Викторио Вълков, 3. Франко Рамос, 5. Лусиано Скуадроне – 2. Густаво Каскардо, 4. Франческо Селесте, 21. Тиаго Сейхас (К), 17. Едуин Ласо, 6. Жорди Говеа – 91. Винни Трибуле, 99. Майк Севайос

Славия: 12. Николай Кръстев – 37. Венцислав Керчев, 4. Виктор Генев, 5. Велко Йеленкович, 27. Емил Мартинов – 23. Денислав Александров, 3. Ертан Томбак, 71. Кристиян Стоянов, 17. Ерол Дост – 33. Галин Иванов (К), 7. Йон Бакеро