3. Славия взе победата от Монтана

Славия взе победата от Монтана

Славия взе победата от Монтана - Tribune.bg

Славия постигна много трудна и ценна победа с 2:1 при домакинството на Монтана от 21-ия кръг на efbet Лига.

Мачът бе от особено важно значение в битката за оцеляване в елита.

Двата гола за "белите" отбеляза Питър Макрилос, а за гостите точен бе Николай Минков.

Славия поведе в резултата в 32-ата минута. Радослав Кирилов центрира в наказателното поле на Монтана. Давид Кики и Николай Минков изпуснаха Питър Макрилос, който бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Благой Макенджиев.

Монтана успя да изравни резултата в 37-ата минута. Янко Ангелов подаде много добре към Александър Башлиев, който бе изпуснат от Михаил Александров. Башлиев центрира в наказателното поле на Славия, където Николай Минков изпревари Надер Гандри и вкара топката във вратата на Светослав Вуцов.

Славия отново поведе в резултата в 44-ата минута. Емил Стоев проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на Монтана, където Александър Златков чукна към Питър Макрилос, който с много прецизен удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Благой Макенджиев.

През второто полувреме играта бе много равностойна, а футболистите на Славия успяха да контролират добре мача и да ограничат до минимум опасните положения пред вратата на Светослав Вуцов.