3. Словачка спря Шиникова на прага на основната схема в Москва

Словачка спря Шиникова на прага на основната схема в Москва

Словачка спря Шиникова на прага на основната схема в Москва - Tribune.bg

Българката загуби с 5:7, 4:6 от словачката Яна Чепелова (№155 в света) в третия кръг на пресявките

Изабелла Шиникова не успя да се класира за основната схема на турнира от календара на WTA в Москва. Българката загуби с 5:7, 4:6 от словачката Яна Чепелова (№155 в света) в третия кръг на пресявките. Преди това Шиникова бе победила рускинята Виталия Дяченко и сръбкинята Олга Данилович, припомянт от Българската федерация по тенис.

Днес Шиникова се измъкна от 0:40 на свой сервис в третия гейм, но при 2:2 софиянката допусна пробив. Тя обаче веднага направи рибрейк за 3:3 и след това водеше в резултата с 4:3 и 5:4. При 5:5 словачката, бивша №50 в света, отново спечели подаването на българката и това се оказа решаващо в първия сет.

Във втората част имаше само един пробив, като той бе реализиран от Чепелова в седмия гейм и позволи на словачката малко след това да затвори сета и мача.