3. Спартак (Вн) и Септември се върнаха във футболния елит

Спартак (Вн) и Септември се върнаха във футболния елит

Спартак (Вн) и Септември се върнаха във футболния елит - Tribune.bg

Това стана след загуба на Етър

От догодина Спартак (Варна) ще играе в efbet Лига! Това стана факт след днешната домакинска победа на “соколите” с 2:1 над Созопол и поражението на Етър с 1:3 от дублиращия тим на ЦСКА 1948 в мачове от 35-ия кръг на Втора лига. Така варненци вече са сигурни за едно от първите три места в крайното класиране, даващи право на промоция за елита. Така Спартак се завръща сред най-добрите за първи път от 13 години. Септември пък ще играе отново в елита след два сезона във Втора лига.

Иначе Спартак започна колебливо днешния двубой. Гостите от Созопол откриха резултата в 35-ата минута, когато Диян Молдованов реализира дузпа и именно при резултат 0:1 завърши първата част.

След почивката “соколите” се активизираха и осъществиха пълен обрат. Виктор Митев изравни в 49-ата минута. Само 120 секунди по-късно Цветан Илиев бе изведен очи в очи срещу гостуващия страж и хладнокръвно вкара за крайното 2:1, което изстреля Спартак в efbet Лига.