3. Страхотен Левски се завърна в Европа с 2:0 срещу ПАОК

Страхотен Левски се завърна в Европа с 2:0 срещу ПАОК

Страхотен Левски се завърна в Европа с 2:0 срещу ПАОК - Tribune.bg

Носителят на SESAME Купа на България – Левски, се завърна триумфално в европейските клубни турнири!

Тази вечер „сините“ удариха трикратния гръцки шампион ПАОК Солун с 2:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига на Конференциите.

Головете за тима на Станимир Стоилов паднаха през първата част, когато Уелтън беше точен още в 41-ата секунда, а Билал Бари удвои и оформи крайния резултат в 19-ата минута.

Левски изиграха страхотен мач, в който показа изключителна дисциплина и ефективност и съвсем заслужено взеха аванс от две попадения преди реванша на „Тумба“ следващия четвъртък. „Сините“ бяха перфектни през първото полувреме, а през вторите 45 минути стояха прекрасно на терена и не позволиха на „триглавите орли“ да застрашат сериозно вратата на Николай Михайлов.

Така столичани гледат с оптимизъм към втория мач след седмица и ще се надяват на още едно подобно представяне, с което да отстранят именития си съперник.

Феновете на столичани бяха запълнили изцяло частта, която беше отворена за публика, като имаше и подготвена огромна хореография от „сините“ привърженици. Както е известно, Левски имаше наказание от УЕФА и част от сектор „В“ бе затворен, което се равнява на около 3000 места по-малко за двубоя.

Старши треньорът на „сините“ Станимир Стоилов трябваше да се оправя с доста кадрови проблеми. Ивелин Попов, Цунами, Андриан Краев и Илиян Стефанов пропуснаха срещата поради травми, а Килиан ван дер Каап игра на инжекции. Мъри заложи на вратата на капитана Николай Михайлов, а пред него в защита действаха трима – Ноа Сонко Сундберг, Келиан ван дер Каап и Хосе Кордоба, докато Патрик-Габриел Галчев и новото попълнение Жереми Петрис бяха по фланговете. В халфовата линия бяха позиционирани Филип Кръстев и Георги Миланов, докато в атака действаха Уелтън, Роналдо и Билал Бари. На резерваната скамейка пък Мъри разполагаше с едва четирима полеви играчи и двама вратари.

Наставникът на „триглавите орли“ Разван Луческу пусна Доминик Котарски на вратата, а пред него бяха бившият играч на Левски Янис Каргас, Сверир Ингасон, Рафа Соареш и Хуан Састре, който замени капитана Виейриня минути преди началото. В средата на терена действаха Дъглас Аугусто и Щефан Шваб, а Тиаго Данташ, Николас Куалиата, Андрия Живкович бяха зад нападателя Йоргос Куцияс.