3. Страхотен успех! Юношите продължават напред за Евро 2022

Страхотен успех! Юношите продължават напред за Евро 2022

Страхотен успех! Юношите продължават напред за Евро 2022 - Tribune.bg

Юношеският национален отбор на България до 17 г. се класира за Елитния кръг на Евро 2022.

„Лъвчетата“ победиха категорично домакина на квалификационния турнир Сърбия с 2:0 и предсрочно се класираха за Елитния кръг на Евро 2022, след като преди 72 часа надделяха и над силния отбор на Хърватия с 1:0.

Мач преди края възпитаниците на селекционера Йордан Петков са недостижими на върха в своята квалификационна група с пълен актив от 6 точки преди последния формален двубой срещу Лихтенщайн. През пролетта на 2022 г. България U17 ще се бори за класиране на финалите на Евро 2022 в тази възрастова категория, домакин на който е Израел.

Днес „лъвчетата“ бяха по-стойностният отбор на терена през всичките 90 минути и можеха да материализират превъзходството си още през първото полувреме, когато Чунг Нгуен До имаше възможност да открие резултата. Логиката възтържествува след почивката – в 60-тата минута Роберто Райчев откри резултата след асистенция на Митков, а 10 минути по-късно Чунг Нгуен До подаде към Асен Митков, който покачи на 2:0. До края българските футболисти не позволиха на домакините дори да отбележат почетно попадение и така записаха изключителен успех в една от най-трудните квалификационни групи на континента.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов, 6. Мартин Георгиев, 5. Росен Маринов, 14. Симеон Василев, 18. Чунг Нгуен До, 20. Неджиб Хаджа, 9. Роберто Райчев (80 – 17. Константин Павлов), 8. Антоан Стоянов, 11. Борислав Маринов (77 – 19. Петър Кирев), 10. Асен Митков (90 – 2. Михаил Цонев)