3. СТРАХОТНО: Грациите ни с пълен комплект и общо 6 медала за ден!

СТРАХОТНО: Грациите ни с пълен комплект и общо 6 медала за ден!

СТРАХОТНО: Грациите ни с пълен комплект и общо 6 медала за ден! - Tribune.bg

Татяна Воложанина с три златни и едно сребърно отличие от "София къп"

С пълен комплект медали се окичиха българските гимнастички - жени, девойки индивидуално и ансамбъл девойки в надпреварата за многобой и отборно на провеждащия се международен турнир "София къп" в зала "София", пише „24 часа“.

Татяна Воложанина спечели титлата, а Лъчезара Пекова взе бронзов медал в многобоя при жените.

Воложанина, която играе в надпреварата с вирусно заболяване, показа страхотни съчетания и завърши със сбор от 72.100 точки. Тя получи оценки от 18.200 на обръч, 18.900 на топка, 18.100 на бухалки и 16.900 на лента.

Лъчезара Пекова, която е възпитаничка на Нешка Робева, се представи страхотно във втория ден и зае третата позиция в многобоя с 65.700 точки. Тя беше оценена с 16.650 на обръч, 17.350 на топка, 17.100 на бухалки и 14.600 на лента.

Втора се класира рускинята Арина Романова с 68.250 точки (18.200, 17.600, 15.150, 17.300).

Още две българки участваха в турнира, но останаха извън официалното класиране. Вая Драганова е със сбор от 64.500 точки, а Йоана Николова с 63.600 точки.

Според регламента за финалите може да се класират по две гимнастички от държава. Така Татяна Воложанина ще играе на всичките четири финала , Лъчезара Пекова е финалистка на бухалки и лента, а Вая Драганова на обръч и топка.

В многобоя при девойките сребърен медал завоюва Катрин Цонева, а бронзова медалистка стана Стилияна Николова.

Цонева събра сбор от 65.850 точки, след като получи оценки от 16.200 на въже, 17.550 на топка, 16.000 на бухалки и 16.100 на лента. Николова има 63.750 точки (16.650, 17.050, 14.800, 15.250).

Шампионка в многобоя е рускинята Владислава Шаронова със сбор от 67.250 точки.

Според регламента в утрешните финали при девойките се класира по една гимнастичка от страна. Така България ще бъде представена на въже от Стиляна Николова, на топка от Ева Брезалиева, на бухалки от Валерия Ватова и на лента от Катрин Цонева.

Отборно при девойките българките Ева Брезалиева и Катрин Цонева от първия отбор на страната завоюваха бронзово отличие със сбор от 127.250 точки.

На първо място е Русия със 140.000 точки, а втори е Беларус със 128.750 точки.

Ансамбълът за девойки спечели бронзов медал в многобоя. Тимът в състав Моника Заркова, Маргарита Василева, Александра Кьосева, Жанина Георгиева, Карина Димитрова, Анелия Желязкова и Яна Момчилова събра сбор от 32.100 точки.

Вчера българките получиха 17.450 точки за изпълнението си на пет обръча, а днес бяха оценени с 14.650 на пет ленти, след като допуснаха грешки. Момичетата на Вяра Ваташка и Цветелина Найденова се класираха и за двата финала утре.

Шампион в многобоя е ансамбълът на Русия с 40.250 точки (22.150 на пет обръча и 18.100 на пет ленти), а на второ място е Беларус с 36.200 (20.950 и 15.250).

Така равносметката от днешния ден на турнира е шест медала за България - златен, сребърен и 4 бронзови.