3. Страхотно: „Новите шампиони“ с шест от шест в Анталия!

Страхотно: „Новите шампиони“ с шест от шест в Анталия!

Страхотно: Новите шампиони с шест от шест в Анталия! - Tribune.bg

Така и четирите българчета се класираха за третия кръг на сингъл

Нови шест победи от шест мача записаха националите от „Б" отбора до 12 г. по програмата „Новите шампиони", съобщиха от Българската федерация по тенис.

Така и четирите българчета се класираха за третия кръг на сингъл.

Родните тенисисти участват на турнира от първа категория на Тенис Европа в Анталия (Турция).

При момчетата Ивайло Симеонов (TK "Кристи", гр.Дряново) победи Хуго Белфраже от Швеция с 6-2, 6-2. Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София) се наложи над Исмаил Илдиз от Турция с 6-4, 6-1.

При момичетата Елизара Янева (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив) разгроми с 6:1, 6:0 Назил Бардачи от Турция. Ева Николова (TK "Локомотив ", гр.Пловдив) не загуби гейм срещу друга представителка на домакините Озгул Сан – 6-0, 6-0.

В турнирите на двойки нашите представители се класираха за четвъртфиналите. При момчетата Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София) и Ивайло Симеонов (TK "Кристи", гр.Дряново) победиха с 3-6; 6-0; 10-2 Хуго Белфраже и Фабиан Енквист от Швеция.

При момичетата Елизара Янева (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив) и Ева Николова (TK "Локомотив ", гр.Пловдив) се наложиха със 7:5, 6:1 над Мина Гавусоглу и Алин Санли от Турция.

България е в състав Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София), Ивайло Симеонов (TK "Кристи", гр.Дряново), Елизара Янева (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив), Ева Николова (TK "Локомотив ", гр.Пловдив) с треньор Велиан Бакалов.