3. Тайбе Юсеин на осмо място в класацията "Спортист на Балканите"

Тайбе Юсеин на осмо място в класацията "Спортист на Балканите"

Тайбе Юсеин на осмо място в класацията Спортист на Балканите - Tribune.bg

Лука Модрич грабна приза

След като преди дни се окичи с приза „Спортист на годината“ в България, световната и европейска шампионка по борба Тайбе Юсеин влезе и в друга престижна класация. Тя се нареди на осмо място в "Спортист на Балканите" за 2018 г. Допитването се провежда между информационните агенции на България, Сърбия, Румъния, Турция, Гърция, Македония, Черна гора, Хърватия, Албания и Босна и Херцеговина.

Тази година тя триумфира на Европейското първенство в Каспийск (Русия) през май, а след това и на шампионата на планетата в Будапеща (Унгария) през октомври. Още по-впечатляващо е, че тя завърши годината без поражение.

Победител в класацията е капитанът на националния отбор по футбол на Хърватия - Лука Модрич. Носителят на „Златната топка“ помогна на отбора си да стигне до финала на световното първенство в Русия. С клубния си тим "Реал" Мадрид пък хърватинът спечели Шампионската лига и титлата от Световното клубно първенство.

Любопитно е, че Модрич е едва вторият футболист, печелил престижната класация. Преди него тази чест имаше само Христо Стоичков през 1994 г.

Челната тройка се допълва от двама тенисисти - Новак Джокович и Симона Халеп.