3. ТК „15:40“ e Държавен шампион при момчетата на отборното първенство по тенис до 12 г.

ТК 15:40 e Държавен шампион при момчетата на отборното първенство по тенис до 12 г. - Tribune.bg

Резултати в отделните срещи

ТК „15:40", гр.София спечели титлата при момчетата на Държавното отборно първенство по тенис до 12 годишна възраст. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора.

Във финалната среща ТК „15:40", гр.София се наложи с 3-1 победи над ТК „Кристи", гр.Дряново. Шампионите от ТК „15:40", гр.София се представиха в състав Александър Василев, Йоан Найденов, Константин Кирчев,Калоян Марчев и Борис Борисов, съобщава Българската федерация по тенис.

Резултати в отделните срещи :

Александър Василев – Ивайло Симеонов 6-4, 6-2

Йоан Найденов – Станислав Косев 6-0, 6-2

Константин Кирчев – Росен Петров 0-6, 2-6

Борис Борисов – Стойчо Ганчев 6-0, 6-0

Бронзовите медали спечели ТК „Про спорт", гр.София. В спор за третото място ТК „Про спорт", гр.София се наложи с 3-1 победи над ТК „Шуменец", Шумен.

Димитър Кисимов – Велин Александров 4-1, 5-3

Крум Савов – Валентин Нанев 4-2, 4-0

Никола Костадинов – Норис Карагьозян 1-4, 0-4

Виктор Аврамски – Петър Бонев 4-0, 4-0

В мач за петото място ТК „Черно море Елит" , гр.Варна се наложи с 3-1 победи над ТК „1882", гр.София. На седмо място се класира отбора на ТК „Хасково", гр.Хасково, а на осмо ТК „Испано" гр. Варна.

Вчера титлата при момичетата спечели ТК „Левски", гр.София. Във финала ТК „Левски", гр.София се наложи с 3:1 победи над ТК „Супер Спорт", гр.Варна. Бронзовите медали спечелиха момичетата от ТК „Славия Бомел 9", гр.София. В спор за третото място те се наложиха с 3:1 победи над ТК „Локо" 98, гр.Пловдив. В мач за петото място ТК „1882", гр.София спечели с 3-1 победи над ТК „Шуменец", Шумен. В среща за седмото място при момичетата ТК Албена, гр.Пловдив се наложи с 3-2 победи над ТК Хасково 2015, гр.Хасково.