3. ТК 15:40" при юношите и ТК „Дема" и при девойките - шампиони на Държавното отборно първенство по тенис до 18 г.

ТК 15:40 при юношите и ТК Дема и при девойките - шампиони на Държавното отборно първенство по тенис до 18 г. - Tribune.bg

Състезанието се проведе на кортовете на ТК "Спорт Палас"

ТК 15:40", гр.София при юношите и ТК „Дема", гр.София при девойките спечелиха титлите на Държавното отборно първенство по тенис за юноши и девойки до 18 г. в Сливен. Състезанието се проведе на кортовете на ТК "Спорт Палас", съобщи Българската федерация по тенис.

Във финала при юношите ТК 15:40" , гр.София се наложи изключително драматично над ТК „Локо 98", гр.Пловдив с 2-1 победи.

Марио Радев – Иван Пенев 6-2, 2-6, 1-6

Денислав Проданов – Янаки Милев 6-3,6-3

Денислав Проданов, Марио Радев – Янаки Милев, Иван Пенев 7-5, 2-6 ,10-6

На трето място се класира „Левски", гр.София след успех с 2-0 победи над ТК „Черно море Елит", гр.Варна.

Димитър Донов – Симеон Трендафилов 3-0, л.з

Виктор Янев – Борис Геренски 6-3, 6-1

В мач за петото място ТК „ЦСКА – Завинаги" , гр.София спечели с 2-1 победи срещу ТК „Хасково", гр.Хасково. На седмо място при юношите се класира ТК „Локомотив" , гр.Пловдив.

Във финала при девойките ТК „Дема", гр.София спечели с 2-0 победи срещу ТК „Хасково 2015", гр.Хасково.

Мирела Шкумбова – Далия Георгиева 6-2, 7-6(8)

Даря Шаламанова – Лилия Димова 6-4, 6-1

В мач за третото място ТК „Левски", гр.София се наложи над ТК „Супер Спорт" , гр.Варна с 2-0 победи.

Ивона Сеизова – Йоана Петкова 2-6, 6-4, 6-1

Лия Каратанчева – Ивайла Градинарова 6-1, 6-1

На пето място се класира „Спорт Палас", гр.Сливен след успех с 2-1 победи над ТК „Локо 98" , гр.Пловдив.

На седмо място е ТК „Диана", гр.София след победа с 2-1 над ТК „Августа Траяна" , гр.Стара Загора.