3. Томова игра много силно с Осака, но отпадна на турнира в Япония

Томова игра много силно с Осака, но отпадна на турнира в Япония

Томова игра много силно с Осака, но отпадна на турнира в Япония - Tribune.bg

Българката загуби с 5-7 3-6 във втория кръг на турнира Toray Pan Pacific Open

Виктория Томова изигра изключително силен мач срещу световната №4 Наоми Осака, но в крайна сметка загуби с 5-7 3-6 във втория кръг на турнира Toray Pan Pacific Open от категорията Premier в Осака, Япония с награден фонд 823 хиляди долара, съобщи Българската федерация по тенис.

Българката изигра много силен турнир, в който преодоля две поставени състезателки в квалификациите, след което победи Ализе Корне във първия кръг на основната схема.

Вики започна страхотно срещата и поведе с 3-0 и два пробива. Осака върна един брейк за 1-3, а след това изравни резултата за 4-4. Японката стигна до още един пробив в гейм номер 12 и затвори сета със 7-5 за 51 минути игра.

Във втория сет Томова проби още в първия гейм, а след това затвърди за 2-0. Осака успя да изравни за 2-2, а при 4-3 стигна до още един брейк. На собствен сервис Осака затвори мача с 6-3 за 1 час и 31 минути игра.