3. Томова с обрат на рождения си ден в Съндерланд

Томова с обрат на рождения си ден в Съндерланд

Томова с обрат на рождения си ден в Съндерланд - Tribune.bg

Тенисистката ни се класира за втория кръг в надпреварата на твърди кортове

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Съндерланд (Великобритания) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 1 Томова направи обрат и се наложи с 3-6, 6-3, 6-0 над Виктория Мунтеан от Франция. Вики започна лошо срещата и загуби първите четири гейма. Българката намали на 2-4, но отстъпи с 3-6. Томова поведе с 4-2 във втората част, а след 4-3 спечели следващите осем гейма за да затвори мача за 2 часа и 12 минути. Българката си осигури 5 точки за световната ранглиста и 408 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще играе срещу участващата с "уайлд кард" 14-годишна представителка на домакините Ева Шоу.

Предната седмица Томова игра финал на друг турнир във Великобритания с награден фонд от 25 хиляди долара.