3. Томова се класира на четвъртфинал в Тайван

Томова се класира на четвъртфинал в Тайван

Томова се класира на четвъртфинал в Тайван - Tribune.bg

Изабелла Шиникова допусна обрат и отпадна на осминафиналите

Виктория Томова се класира на четвъртфиналите в турнира от сериите 125К на WТА в Тайпе (Тайван). Поставената под номер 8 българка победи представителката на домакините Я Йи Ян с 6-4, 6-2 за 1 час и 23 минути игра. За място на полуфиналите Томова ще играе срещу световната номер 210 Далила Якупович от Словения, информира Българската федерация по тенис.

Двубоят започна с ранна размяна на пробиви. Вики изостана с пробив при 2-4, но спечели следващите четири гейма за 6-4. Томова стигна първа до пробив във втората част за 2-1. До края българката постигна още един брейк и затвори мача с 6-2.

Изабелла Шиникова отпадна на осминафиналите. Шиникова загуби само един гейм в първия сет срещу Киока Окамура от Япония, но допусна обрат и отстъпи с 6-1, 2-6, 4-6.