Циципас аут от турнира във Виена

Циципас аут от турнира във Виена - Tribune.bg

Световният №3 Стефанос Циципас отпадна от тенис турнира във Виена

Той загуби от американеца Франсис Тиафо на осминафиналите с 3:6, 6:3, 6:4.

Двубоят в австрийската столица започна по-добре за поставения под №1 в схемата на турнира Циципас, който в предишния кръг елиминира първата ракета на България Григор Димитров. Гръцкият тенисист спечели сета с 6:3, но американецът се върна в мача, вземайки втория сет със същия резултат.

Във третия сет Циципас поведе с 3:0 гейма и по всичко личеше, че ще вземе победата. Тиафо, който е №49 в световната ранглиста, обаче не се отказа и след много силен край на сета стигна до крайния успех в срещата.

Любопитното е, че Циципас отпадна от същия съперник и на Уимбълдън, където американецът победи с категоричното 3:0 (6:4, 6:4, 6:3) именития си противник.

На четвъртфиналите във Виена Тиафо ще се изправи срещу Диего Шварцман, който елиминира от надпреварата Гаел Монфис.