3. ЦСКА Е АУТ СЛЕД ЛУДА ДРАМА! Ботев уреди пловдивски финал за Купата

ЦСКА Е АУТ СЛЕД ЛУДА ДРАМА! Ботев уреди пловдивски финал за Купата

ЦСКА Е АУТ СЛЕД ЛУДА ДРАМА! Ботев уреди пловдивски финал за Купата - Tribune.bg

„Канарчетата“ стигнаха до 3:3 с деветима на „Армията“ и ще спорят с Локомотив за трофея

Ботев Пловдив е на финал за Купата на България след исторически финал на „Армията“.

„Канарчетата“ стигнаха до драматично 3:3 в София.

След като те водеха на полувремето с 2:0, домакините успяха да обърнат мача до 3:2, но в последната си атака "жълто-черните" изравниха и продължават напред с общ резултат 6:5.

През първото полувреме звездата на гостите Тодор Неделев смълча трибуните с фамозен гол от воле от над 3 метра, а няколко минути по-късно капитанът Лъчо Балтанов покачи на 2:0.

Второто полувреме започна по най-неприятния начин за пловдивчани, като още в първите минути Али Соу върна един гол, а малко след това те останаха с 10 човека, след като Филипов получи втори жълт картон.

До 85-ата минута домакините вкараха още два пъти, чрез резервата Евандро и бонусът от съдията - дузпа, която Соул реализира.

В този момент пловдивчани вече бяха с 9 човека след изгонване и на Антонио Вутов, който имаше справедливи претенции за наказателния удар, но си позволи да блъсне съдията.
В самия край на мача Кристиан Димитров обаче вкара за 3:3 и хвърли в екстаз пловдивчани, пращайки ги на финала.

Съперник в него на 15-и май ще е градският съперник Локомотив Пловдив.