English

Новини, анализи, мнения - Tribune.bg

3. ЦСКА надделя във "вечното дерби" срещу Левски

ЦСКА надделя във "вечното дерби" срещу Левски

Отборът на ЦСКА надделя с 2:0 над големия си враг – Левски, в последен мач за двата тима от редовния сезон в efbet Лига.

По този начин „червените” записаха дубъл с победи през кампанията срещу Левски, след като в края на календарната 2020-а година взеха минимален успех с 1:0.

И двата гола в срещата на „Васил Левски” паднаха през първата част.

LAP.bgLAP.bg

Жул Кейта даде аванс на символичните гости в 14-ата минута, след като засече с глава перфектно центриране на направилия страхотен мач полузащитник Федерико Варела.

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо пък реализира втория гол в 37-ата минута и оформи крайния резултат в мача между двата клуба.

В самия край на редовното време пък влезлият като резерва за "сините" - Илия Димитров, бе изгонен директно от рефера Ивайло Стоянов поради разправия с Юрген Матей.

Левски пък нацели гредата след фаул на Мартин Петков в третата минута, но като цяло изигра слабо първо полувреме, което улесни максимално отбора на Любослав Пенев.

Футболистите, водени от Живко Миланов, демонстрираха някаква амбиция през втората част, но с оглед комфортния аванс "червените" нямаше как да бъдат пречупени и логично взеха 14-ата си победа досега през годината.