3. ЦСКА отново е лидер в първенството

ЦСКА отново е лидер в първенството

ЦСКА отново е лидер в първенството - Tribune.bg

"Червените" победиха Пирин с 1:0

ЦСКА отново е лидер във временното класиране на българския футболен елит, след като постигна рекордна 10-а поредна победа като гост.

„Червените“ спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Пирин в Благоевград от XXVII кръг на efbet Лига и събраха 67 точки, за да изпреварят отново с 2 шампиона Лудогорец, който в петък победи Локомотив (София).

Домакините от своя страна останаха с 21 в своя актив, след като Браян Морено отбеляза единствения гол на стадион „Христо Ботев“ малко преди почивката.

Гостите можеха да открият резултата още преди да е изтекла първата игрова минута.

В 15-ата секунда защитата на Пирин сгреши детински, но Браян Морено не се възползва от шанса, тъй като Янко Георгиев спаси.

В 9-ата минута Тобиас Хайнц не можа да центрира добре след комбинация с Туфегджич, а след още 3 Амос Юга засече с глава, ала без да затрудни вратаря на „орлетата“.

В 14-ата и в 16-ата минути Георгиев отрази изстрели на Хайнц, след което темпото спадна значително.

В 32-ата минута домакините не се възползваха от грешка на Християн Петров, а секунди след това Назон разочарова с удара, след като бе изведен на добра позиция.

В 35-ата минута вратарят на домакините спаси и изстрел на Браян Морено, но последният все пак откри резултата в 42-ата.

Тогава Махмутович изведе завърналият се след травма Турицов.

Националът, който излезе с капитанската лента, тъй като Юрген Матей бе оставен на пейката, подаде към дузпата, където бе Морено и този път не сгреши.

Така ЦСКА поведе малко преди паузата и се оттегли за нея с минимален аванс.

На почивката наставникът на домакините Христо Янев, който е бивш футболист и треньор на ЦСКА, направи двойна смяна.

Скоро след началото на второто полувреме една от резервите Преслав Йорданов, също бивш кадър на „армейците“, имаше шанс да изравни, ала пропусна да засече топката.

В 66-ата минута последва тройна рокада в състава на ЦСКА, а само 5 по-късно вратарят Бусато остана очи в очи с изведения Даниил Кондраков, но успя да спаси.

„Червените“ отговориха с шут на Назон, който не бе на необходимото ниво, за да затрудни изигралия поредния си силен мач Янко Георгиев.

Минута преди края той спаси силен удар на влезлия като резерва Жираир Шагоян, а после и добавката на Назон.

В добавеното време отново голмайсторът на ЦСКА пропусна стопроцентова възможност след нова умела намеса на вратаря.

В последните секунди пък домакините пропуснаха да изравнят, след като Дюлгеров свали с глава за Иван Тасев, който от въздуха стреля покрай целта.

Така в крайна сметка гостите спечелиха минимално, за да оглавят отново временното класиране в Първа лига.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ЦСКА 0:1
0:1 Браян Морено (42)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров (к), 11. Андрей Йорданов, 24. Борис Тютюков, 14. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев, 17. Илкер Будинов, 72. Раян Сенахджи, 10. Славчо Шоколаров, 20. Чебраилс Макрецкис;

Треньор: Христо Янев;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов (к), 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 9. Дюкенс Назон, 28. Браян Морено;

Треньор: Саша Илич.