3. ЦСКА победи Берое след VAR-дузпа

ЦСКА победи Берое след VAR-дузпа

ЦСКА победи Берое след VAR-дузпа - Tribune.bg

ЦСКА не убеди с играта си, но все пак стигна до втора последователна победа под ръководството на Александър Томаш.

Неговите възпитаници победиха като домакини Берое с минималното 1:0 с гол от дузпа на новото попълнение Годуин Каялипу, който вече има 3 попадения на сметката си.

Срещата на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград бе предшествана от куриозна ситуация, защото точно пред началото стана ясно, че част от дошлите да подкрепят ЦСКА фенове пречат на камерите за VAR, защото бяха правостоящи.

Това наложи забавяне на двубоя с над 10 минути. Преди той да стартира представители на двата клуба трябваше да подпишат декларация, че системата VAR ще се използва само, когато има видимост и това е възможно.

След като това се случи, прозвуча и началният съдийски сигнал, дошъл точно в 17:42 часа.

Началните минути бяха сравнително равностойни, макар ЦСКА да имаше териториален превес. Първата добра ситуация се откри пред Берое.

След една бърза контраатака в 11-ата минута вратарят на „червените“ Густаво Бусато трябваше да показва класа и да спасява шут отблизо.

Преди това Матиас Фаетон, а впоследствие и Годуин Каялипу пробваха изстрели от малък ъгъл, които не затрудниха стража на гостите Артур Мота.

ЦСКА постепенно увеличи натиска си, като два половинчати шанса пропиля Каялипу.

В 30-ата минута друго лятно попълнение в лицето на Илиан Илиев-младши получи жълт картон след грубо влизане в краката на съперник, което можеше да му донесе и по-сериозна санкция.

Впоследствие играта се понакъса, а едно забавяне на топката от стража на гостите доведе до бурни освирквания от феновете на ЦСКА, които очевидно искаха по-динамична игра.

За тяхно щастие обаче, в добавеното време на първата част любимците им получиха дузпа. Тя дойде след намеса на VAR, тъй като първоначално бе отсъдена засада в ситуацията.

След като стана ясно, че такава няма, главният съдия бе привикан да види на мониторите едно настъпване в наказателното поле и посочи бялата точка. Зад нея застана Годуин Каялипу, който в 4-ата минута на добавеното време откри резултата с хладнокръвно изпълнение – 1:0.

При този резултат дойде и почивката, което позволи на "червените" фенове да се забавляват на трибуните.

Вялото първо полувреме накара Томаш да предприеме смяна преди началото на второто като Илиан Илиев-младши отстъпи мястото си на Тибо Вион.

ЦСКА започна доста по-активно след паузата и имаше 2 добри ситуации в началните минути.

В 50-ата Локило центрира добре за Коялипу. Бившият стрелец на Беверен стреля с глава  към далечния ъгъл на Артур Мота, но бразилският вратар изби в корнер.

В 53-ата минута ЦСКА организира бърза атака, като Джонатан Линдсет показа добър дрибъл и стреля от дистанция, но неточно.

Не след дълго агитката на ЦСКА запали факлите си и видимост на терена нямаше, което предизвика спиране на срещата преди да са изминали по-малко от 10 минути след подновяването на играта.

В 62-ата минута действията на терена бяха подновени, а в 65-ата Фелипе Чакартеги от гостите получи жълт картон заради нарушение срещу Локило.
Потърпевшият изпълни отлично свободния удар, но топката се отби в горната греда и излезе в аут.

Впоследствие двата отбора заиграха по-предпазливо и до заключителната част на двубоя Бусато направи 2 добри спасявания, докато „червените“ на практика нямаха чиста ситуация.

В 73-ата минута наставникът им предприе тройна смяна като Зюмюр Бютучи, Аарон Исека и Иван Турицов влязоха на местата на голмйстора Коялипу, Локило и Мика Пинто.

В последната минута на редовното време Матиас Фаетон направи фрапантен пропуск след хубав пас в коридор на Линдсет, за да приключи в крайна сметка срещата при резултат 1:0.

С успеха днес армейците вече имат 9 точки от 8 мача, докато Берое е с 10 в своя актив, но има и с 1 изигран двубой повече.

ЦСКА - Берое 1:0
1:0 Годуин Каялипу (45+4, дузпа)

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К) – 99. Джеймс Ето’о, 5. Лумбард Делова, 13. Браян Кордоба, 18. Мика Пинто – 73. Илиан Илиев-младши, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет – 22. Джейсън Локило, 77. Годуин Каялипу, 11. Матиас Фаетон

Берое: 1. Артур Мота – 15. Енцо Еспиноса, 4. Франко Минго (К), 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги – 8. Сегундо Пачаме, 19. Карлос Алгара – 11. Исмаел Ферер, 20. Манеул Монселио, 23. Кевин Сейхас – 17. Хунка Пинеда