3. ЦСКА победи като гост Ботев (Вр) с 2:0

ЦСКА победи като гост Ботев (Вр) с 2:0

ЦСКА победи като гост Ботев (Вр) с 2:0 - Tribune.bg

ЦСКА успя да победи с 2:0 Ботев Враца като гост от 6-ия кръг в efbet Лига. "Армейците" успяха да вземат глътка въздух след последните турболентни седмици. С успеха си те събраха осем точки на седмото място, докато Ботев Враца са 13-ти с едва три пункта.

Във 2-рата минута Спас Георгиев беше намерен в наказателното поле на ЦСКА. Атакуващият футболист на домакините падна много лесно на тревата, просейки си дузпа. Георги Кабаков видя много добре ситуацията и извади жълт картон за симулация.

Три минути по-късно ЦСКА поведе след първата си добра атака. Столичани се справиха с центриране от ъглов удар. Спас Георгиев направи фатална грешка, като с глава изведе Жираир Шагоян. Арменецът демонстрира страхотна скорост и реши да подава към Дюкенс Назон. За тарана остана по-лесното, а именно да порази вратата от близка дистанция.

В 13-ата минута Ботев Враца вкара гол, който не беше зачетен заради засада. Браян Переа беше изведен зад защитата на „армейците“ и елегантно успя да копне топката над Густаво Бусато. Тя влезе в мрежата, но Переа беше в нередовна позиция.

В 27-ата минута гостите можеха да удвоят преднината си. Голмайсторът Назон открадна топката от Луиз Фелипе и комбинира с Тобиас Хайнц. Капитанът на гостите стреля от границата на наказателното поле, но Федерико Бариос успя да спаси с котешки рефлекс.

Час игра след началото Станислав Шопов направи непростим пропуск. Назон се озова на чиста стрелкова позиция и опита да изненада Бариос в близкия ъгъл. Той спаси, но Шопов можеше да направи добавка. Полузащитникът не успя да уцели вратата от бялата точка, въпреки че противниковият страж беше на земята.

В следващите минути ЦСКА започна канонада от изстрели. Всички те бяха блокирани. Не се наложи на Бариос да се намесва и съответно резултатът остава непроменен. Все още ЦСКА имаше крехък аванс от 1:0.

Четири минути след това гостите най-сетне подпечатаха успеха си с втори гол. Назон открадна топката и излезе сам срещу вратаря Бариос. Ударът му беше спасен, но отбитата топка стигна до Хайнц. Тук вече нямаше прошка – 2:0.

Ботев Враца - ЦСКА 0:2