3. ЦСКА загуби от Локо (Пд) с 1:2, феновете скандират "Оставка"

ЦСКА загуби от Локо (Пд) с 1:2, феновете скандират "Оставка"

ЦСКА загуби от Локо (Пд) с 1:2, феновете скандират Оставка - Tribune.bg

ЦСКА записа късна, но напълно заслужена загуба при 1:2 от Локомотив Пд в дерби от 27 кръг на Efbet лига. На стадион "Васил Левски" домакините бяха изпратени с освирквания в края на двете полувремена след видимо вялата продукция. И все пак тимът на Нестор Ел Маестро бе на крачка от незаслужена точка, преди да дойде попадението на резервата Кристиан Пешов. Гостите създадоха куп положения пред Бусато, а най-сериозните пропуски бяха дело на Мартин Петков. Гол на бившия играч на Левски бе отменен, а той удари и греда, преди да пропусне на празна врата и да бъде заменен.

Двубоят отвори още един проблем пред Нестор Ел Маестро, който ще бъде лишен от десния бек Мартин Стойчев за сблъсъка в събота. В тази зона отсъсва и Иван Турицов. Медицинска помощ получи и Християн Петров, но бранителят доигра двубоя.

Срещата започна с попадение във вратата на Бусато, отменено заради засада. Последваха минути с "червено" надмощие, но не и с положения пред вратата на Кристиан Томов.

В 19-ата минута Оливие Кандем напредна по бясното крило, след което отправи техничен удар, който бе избит в ъглов удар от Бусато. Пет минути по-късно Тибо Вион стреля коварно, но Томов внимаваше.

Ситуациите продължиха да се редуват пред двете врати, а поредната такава се откри пред Матиас Фаетон, получил техничен пас от Каранга, но последвалият му удар по диагонала бе избит от бранител в "черно-бяло".

10 минути преди почивката Мартин Петков от гостите разтресе гредата, след като при разбъркване в наказателното поле на ЦСКА топката попадна на крака му. Бившият нападател на Левски изпусна с лека ръка още една страхотна възможност, след като бе намерен непокрит на метри пред вратата, но стреля в аут.

На полувремето Ел Маестро направи тройна промяна в търсене на подобряването в играта след освиркванията през първата част. Заменени бяха Станислав Шопов, Емануел Шакич и Енес Махмутович, а в игра се появиха Тобиас Хайнц, Мартин Стойчев и Брайън Кордоба.

А 10 минути псел подновяването на играта Томаш замени разочароващия с пропуските си Мартин Петков с капитана Димитър Илиев.

И след час игра логичното се случи, а Локомотив поведе. Набиращият сила в родния футбол Мичи Нтело заби четвъртия си гол с "черно-бялата" фланелка" през пролетта, след като получи перфектния пас от Бубакар Дион, поднесъл на удобна позиция топката на нападателя.

Три минути по-късно всичко можеше да приключи, след като Христо Иванов изведе зад отбраната Дион, но ударът на крилото бе твърде слаб и попадна право в тялото на Бусато.

А ЦСКА продължи да агонизира в офанзивен план, видимо имаше разколебаване и в играчите на "червените". Това си пролича и в 70-ата минута, когато Бусато и Християн Петров не се разбраха, въпреки че бяха сами и вратарят изчисти топката в тъч.

И все пак домакините излязоха от трудната ситуация при една наглед безопасна ситуация. В 73-ата минута Хайнц намери технично появилия се минути по-рано Асприля на втора греда, който с глава вкара за 1:1.

Попадението даде импулс в играта на ЦСКА и само 120 секунди по-късно Хайнц изведе Каранга очи в очи с Томов, а нападателят направи по-трудно, допускайки ударът му да бъде париран.

Лошите новини за домакините продължиха, след като появилия се като смяна Мартин Стойчев пострада при единоборство и напусна терена, а състоянието на коляното му изглеждаше притеснително. В тази зона Нестор Ел Маестро не може да разчита и на Иван Турицов.

В добавеното 8-минутно продължение Локомотив вкара втори гол. Разписа се Кристиян Пешов, след като Вион покри засадата, а Нтело намери резервата, вкарал от чиста позиция.

ЦСКА - Локомотив Пловдив 1:2
0:1 Мичи Нтело (60)
1:1 Асприля (73)
1:2 Кристиян Пешов (90)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К), 17. Емануел Шакич, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 16. Георги Чорбаджийски, 23. Илиан Антонов, 30. Данило Асприля, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 20. Мартин Стойчев, 14. Тобиас Хайнц

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов (К),  44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливе Камдем,  12. Ефе Али, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 15. Мартин Петков, 9. Мичи Нтело

Резерви: 88. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 17. Мартин Райнов, 19. Владимир Медвед, 14. Димитър Илиев