3. ЦСКА записа първа победа за сезона с 1:0 над Крумовград

ЦСКА записа първа победа за сезона с 1:0 над Крумовград

ЦСКА записа първа победа за сезона с 1:0 над Крумовград - Tribune.bg

ЦСКА записа първата си шампионатна победа през новия сезон във втория кръг на efbet Лига, срещу дебютанта в елита Крумовград с 1:0 на „Българска армия“.

„Червените“ на Саша Илич не бяха особено убедителни, но въпреки това успяха да постигнат домакински успех №701 в групата на майсторите с истински шедьовър на Тобиас Хайнц.

Норвежецът се разписа със странична ножица преди почивката, а своите дебюти направиха летните попълнения Браян Кордоба и Данило Асприля.
Лошата новина за „армейците“ бе, че Енес Махмутович и Амос Юга получиха травми и бяха заменени принудително, така че ще са под въпрос за четвъртък, когато в Борисовата градина ще гостува румънския Сепси за мач от втория квалификационен кръг за турнира Лига на конференциите.

С оглед на предстоящата среща в Европа наставникът на домакините Саша Илич направи няколко промени в състава и атаката поведе пристигналият това лято Матиас Фаетон, докато в групата отново не попадна сърбинът Лазар Туфегджич.

ЦСКА започна по-настървено срещата и още във втората минута Марселино Кареасо можеше да се възползва от грешка в защитата на гостите, но не го стори.

В 12-тата минута капитанът на Крумовград Божидар Кацаров получи първия жълт картон в мача заради задържане на Джонатан Линдсет, а междувременно и двата отбора отправиха по един неточен изстрел.

Първият такъв в очертанията на която и да е от двете врати пък се превърна в гол.

След многоходова атака на домакините те откриха резултата в 24-ата минута с истински шедьовър.

Амос Юга центрира отляво, а Тобиас Хайнц засече със страхотна странична ножица топката от движение и я прати неспасяемо в далечния долен ъгъл, за да открие резултата и да хвърли в истински екстаз феновете на „Армията“ – 1:0.

Последва жълт картон заради претенции на Алекс Колев и пауза за вода заради горещото време.

Скоро след подновяването на играта пък Енес Махмутович от домакините получи разтежение и трябваше да бъде заменен от Браян Кордоба, който направи дебют за ЦСКА.

До почивката двата отбора не стигнаха до чисти голови положения, макар че „армейците“ изпълниха общо 6 ъглови удара.

По време на паузата в състава на ЦСКА се появи Станислав Шопов, вместо контузилия се Юга, а в първите 3 минути на втората част младокът центрира опасно на 2 пъти към Фаетон.

В първия случай обаче топката не стигна до новото „червено“ попълнение, а във втория шутът му отблизо бе спасен от вратаря Янко Георгиев.

В 60-ата минута наставникът на гостите Неманя Миланович направи две смени, а не след дълго неговият колега Илич отговори със същото.

Вместо голмайсторът Хайнц се появи дебютиращият Данило Асприля, докато Фаетон отстъпи мястото си на Марк-Емилио Папазов.

Не след дълго ЦСКА замени и капитана си Иван Турицов с Асен Дончев, а лентата получи Мено Кох.

В 84-ата минута Шопов проби добре в наказателното поле, но си затвори ъгъла и реши да стреля, а Георгиев отново спаси.

Така в крайна сметка, макар и трудно, ЦСКА взе своето и се реваншира пред феновете си за неочакваното нулево равенство с Хебър в Пазарджик на старта.

ЦСКА - КРУМОВГРАД 1:0
1:0 Тобиас Хайнц (24)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов (к), 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 20. Асен Дончев, 13. Браян Кордоба, 16. Георги Чорраджийски, 30. Данило Асприля, 24. Марк-Емилио Папазов, 23. Илиан Антонов, 8. Станислав Шопов, 10. Жираир Шагоян;

Треньор: Саша Илич;

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 91. Вячеслав Велев, 72. Раян Сенхаджи, 5. Матей Шимич, 11. Александър Георгиев, 44. Божидар Кацаров (к), 88. Ренан Карвальо , 10. Серкан Юсеин, 19. Андрей Йорданов, 23. Димитър Тонев, 9. Александър Колев;

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 22. Бисер Бонев, 20. Джунейт Яшар, 2. Джуниет Али, 6. Калоян Пехливанов, 80. Китан Василев, 8. Мартин Сораков, 18. Клайдер Машедо, 77. Октай Хамдиев, 17. Патрик Луан Дос Сантош;

Треньор: Неманя Миланович;