3. Цветан Соколов и Лубе започнаха с победа в 1/4-финалите на Шампионската лига

Цветан Соколов и Лубе започнаха с победа в 1/4-финалите на Шампионската лига

Цветан Соколов и Лубе започнаха с победа в 1/4-финалите на Шампионската лига - Tribune.bg

Наложиха се като гости над Динамо (Москва)

Националът Цветан Соколов и неговият тим Кучине Лубе (Чивитанова) стартираха с драматичен успех в 1/4-финалите на най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Вицешампионите на Италия се наложиха като гости над Динамо (Москва) с 3:2 (25:10, 23:25, 23:25, 25:18, 15:13) в първата среща между двата отбора от четвъртфиналите, който се игра в спортна зала "Динамо" в Москва.

Цветан Соколов бе на много добро ниво и завърши втори по резултатност с 23 точки (3 блокади). Реализатор за победата на Лубе бе Османи Хуанторена с 24 точки (2 аса, 2 блокади), Робертланди Симон добави 12 точки (2 аса, 4 блокади). За Динамо Юрий Бережко и Романас Шкулявичус завършиха с по 17 точки (3 блокади) (1 ас, 5 блокади).

Реваншът в Италия е на 21 март (четвъртък), от 21:30 ч. б.в. Втори съдия на срещата ще е българинът Добромир Добрев.